Kunduracılar Sitesi’nde İndirim Günleri başladı


16-12-2022
Any Image

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin öncülüğünde  2.si düzenlenen  “Tarihi Kunduracılar Sitesi Geleneksel İndirim Günleri etkinliği başladı. 

Vatandaşa İndirim Esnafa Destek sloganıyla gerçekleştirilecek indirim günlerinin açılışına  Isparta Valisi Aydın Baruş, kurum amirleri ve il müdürleri, mesleki ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcieri  ve  çok sayıda vatandaş katıldı. Programda ilk olarak İl Müftüsü Bayram Şahin tarafından dua okundu. Ardından ilk helva ve pilav dağıtımı Vali Aydın Baruş ve Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural tarafından yapıldı.

ESNAF HALK DAYANIŞMASININ GÜZEL BİR ÖRNEĞİ

Açılış konuşmasında yerel esnafa desteğin önemine değinen Birlik Başkanı Ahmet Tural “Unutmayalım ki esnaf ve sanatkar ülke ekonomisinin omurgasıdır. Esnafımız yaşarsa memleket yaşar diyoruz. Yerel esnaftan alışveriş yaptığınız da, yerel ekonomiye katkı veririsiniz. Çünkü bizim esnafımız kazandığının vergisini bu şehirde öder, katma değeri Isparta’ya bırakır. Bu nedenle kapanan her kepenk,  duran her makine, azalan vergi, artan işsizlik anlamına gelir ki, bunu da hiçbirimiz istemeyiz. Bizim esnafımız mahalle kültürüdür.  Bizim esnafımız kendi yemediğini başkasına yedirmez, veresiye defterini açar,  yoksa sonra bırakırsın der.  Çayını ısmarlar, muhabbetini esirgemez. İyi günde, kötü günde yanındadır.  Mahalleyi, sokağı gözetler. O halde gelin bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkan esnafımıza hep birlikte sahip çıkalım.  İşte kendi esnafımıza destek olmanın örneğini göstermek amacıyla, bu yıl Birliğimiz öncülüğünde hem halkımızdan hem site esnafımızdan gelen talepler doğrultunda Tarihi Kunduracılar Sitemizde indirim günleri etkinliğinin ikincisini gerçekleştiriyoruz.  15 gün boyunca sürecek Geleneksel İndirim Günleriyle esnaf-halk dayanışmasını bir kez daha görecek olmanın mutluluğu içindeyiz.  İki hafta boyunca bir yandan halkımız indirimli fiyatlarla alışveriş yaparken, diğer yandan esnafımız kazanç sağlamış olacak. Yaşlısından gencine kadınından erkeğine her kesime hitap eden yüzlerce çeşit ayakkabıda ciddi oranlarda indirimler olacak. Tarihi çarşımızda yaşanacak canlılıkla kazanan Ispartamız olacak. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyor, bu güzel etkinliğin Ispartamıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Açılışımızla birlikte, öncülük etmek adına ilk alışverişi kendim başlatıyor, tüm kurum yetkililerimizi de esnafımıza destek olmaları için alışverişe davet ediyorum. Tüm halkımızı, öğrencilerimizi buraya davet ediyor, hepinize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.  

ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKMAYI ÖNEMSİYORUZ

Kunduracılar Sitesi indirim günlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Aydın Baruş, Esnafımızın ülkemizin bel kemiği olduğunu söyleyerek alışverişimizi yerel esnaftan yapalım dedi. Vali Baruş; “Kunduracılar Sitesi indirim günleri esnafımıza hayırlı olsun.  Biz esnafımıza sahip çıkmayı çok önemsiyoruz çünkü esnafımıza sahip çıkmak aynı zamanda kendi mahallemize kendi semtimize kendi şehrimize sahip çıkmaktır.  Esnafımızın kazandığı bu şehre dönüyor bunu hiçbir zaman unutmayalım.  Yoğun rekabet koşullarında belki esnafımız zor mücadele ediyor. Ispartalı vatandaşlarımızın  esnafımıza vereceği destek bu açıdan çok önemli.  Etrafımızdan alışveriş yapalım onlara destek olalım çünkü biliyoruz ki bizim zor günümüzde bizim dar günümüzde esnafımız her zaman yanımızda bizlere yardımcı oluyor.  Kunduracılar Sitesinde Osmanlı'daki Ahilik Teşkilatı gibi bir araya gelerek birbirine destek olan ve esnaflık yapan esnaflarımız var.  İndirim günlerinde burada önemli oranda indirimler yapacaklar.  Herkesi buradan alışveriş yapmaya davet ediyorum. İnşallah biz de besmele çekerek ilk alışveriş yapacağız” dedi.

Konuşmanın ardından indirim günleri kurdelesi kesilerek katılımcılar  Tarihi Kunduracılar Sitesi’ni gezerek vatandaşlarla bir  süre sohbet ettiler. Vali Aydın Baruş ziyaret ettiği bir esnaftan ayakkabı aldı. Bu yıl 2.si düzenlenen “Tarihi Kunduracılar Sitesi” indirim günleri 31 Aralık tarihine kadar devam edecek.