ÜYELER SERTİFİKASINI ALDI


31-07-2023
Any Image

Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu ile Bursa Uludağ Üniversitesi ile Hibrit ve Elektrikli Otomobiller Eğitim Protokolü kapsamında,  eğitim alan Isparta Madeni İş Odası üyelerine sertifikaları törenle verildi. 

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde düzenlenen sertifika dağıtım törenine Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Başkanı Hayrettin Yıldırım, Federasyon Başkanvekili Mustafa Geç ve oda başkanları katıldı.  
ESNAFIMIZIN TEKNOLOJİYE AYAK
UYDURMASINI ÖNEMSİYORUZ
Birlik Başkanı Ahmet Tural, konuya ilişkin açıklamasında “Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında Birliğimize bağlı Madeni İş Odası üyelerimiz,  araç sistemlerinde gelişen teknolojiler hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için Bursa Uludağ Üniversitesinde eğitim aldılar. Eğitim süresi içerisinde ilgili araçların çalışma sistemleri, mekanik aksamları ve oluşabilecek mekanik arızalar karşısında yapılması gerekenler hakkında donanım sahibi oldular.  Bugün de katılımcılara Bursa Uludağ Üniversitesi ve Federasyonumuz tarafından onaylanan sertifikaları veriyoruz.  Eğitim 3 aşamadan oluşup ilk aşamasına Oda Başkanımız Ahmet Gıcır, Başkan Yardımcısı Mehmet Mamaklı ve yönetim kurulu eşliğinde katılan 22 üyemiz sertifika almaya hak kazandı. Birlik olarak gelişen ve değişen teknolojiye esnafımızın ayak uydurmasını her zaman önemsiyor ve eğitim çalışmalarını sürdürüyoruz. Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan üyelerimizi tebrik ediyor, Federasyon Başkanımıza ve Madeni İş Odamızın Başkan ve yönetimine çalışmalarında başarılar diliyorum. Katılımlarından dolayı Federasyon Başkanımıza Başkanvekilimize oda başkanlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum ”dedi. 
MOBİL ARAÇLA YERİNDE 
EĞİTİM BAŞLIYOR
Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Başkanı Hayrettin Yıldırım da, “Gönül isterdi ki bu eğitimleri size yerinizde verelim. Elektrikli araçlar sektöre hızlı bir giriş yaptı. Bu hızlı girişin bir altyapısı yoktu. Bizler de bu sorunu Uludağ Üniversitesi’nin mevcut yapısını kullanarak aşmaya çalışıyoruz. Bu nedenle eğitimleri orada alıyorsunuz. Önümüzdeki günlerde bir çalışmamız var. İnşallah bunu hayata geçireceğiz. Mobil bira araçta bu işi teknik olarak anlatan hocalarımız gelecek sanayi ortamında sizlere bu eğitimi verecek. Sizleri yormadan, masraf ettirmeden bu eğitimleri verdireceğiz” dedi. 
AHMET AĞABEY BİZLERE 
HEP İYİLİK YAPTI 
Birlik Başkanı Tural’a teşekkür eden Yıldırım “ Sizlere teşekkür ediyorum. Böyle dik duruşlu sevilen sayılan bir kişiyi seçip arkanızda durduğunuz için. Ahmet Ağabey bizim teşkilatımız için çok değerlidir. Bizlere hep iyilik yaptı hep kucak açtı sağolsun varolsun. Onu seviyoruz sayıyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.  Konuşmaların ardından Uludağ Üniversitesinde eğitim alarak sertifika almaya hak kazanan Madeni İş Odası üyelerine sertifikaları verildi.