Birliğimiz tarafından verilmiş yeni ekmek fiyat tarifesi söz konusu değildir


12-03-2022
Any Image

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Basın Bürosundan yapılan açıklamada, ekmek ve pide fiyatlarına yapılan zamlara ilişkin Birlik tarafından verilmiş yeni bir fiyat tarifesi olmadığı ifade edildi.       

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Basın Bürosundan yapılan açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi;

“İlimizde artan maliyetler sonucu ekmek ve Ramazan pidesi fiyatlarına zam yapıldığı hem basında hem de kamuoyunda yer almış olup, yeni fiyatların  12 Mart Cumartesi gününden itibaren  geçerli olduğuna ilişkin gelişme yaşanmıştır. Öncelikle ifade edilecek olursa fiyat tarife taleplerinin alınması ve yeni fiyat tarifesi verilmesinden meslek odaları sorumludur.  Ancak son ekmek fiyat tarifeleriyle ilgili meslek odalarının aldığı bir karar yoktur. Birliğimiz tarafından ekmek ve pide fiyat güncellemesine ilişkin verilmiş yeni bir tarife olmayıp eski fiyat tarifesi geçerlidir. 

Birliğimiz bünyesindeki ilgili odamıza bağlı fırıncı esnafımızdan yeni tarife talebi alınmıştır. Ancak yeni tarife güncellemesine ilişkin, önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmayla bu konu şekillenecektir.   Ekmek ve pide fiyat zammıyla ilgili ortada bir bilgi kirliliği olup, zammın Esnaf Odaları Birliği tarafından verilmiş algısı oluşturma çabaları nedeniyle bu açıklamanın yapılması zaruri olmuştur. Esnaf Odaları Birliği, fiyat tarifelerini belirlerken her zaman hem esnafı hem de vatandaşı düşünerek dengeli bir yol izlemiş olup, bundan böyle de bu dengeyi korumaya devam edecektir. Isparta kamuoyunun bilgisine sunulur.”