KADIN ESNAFIMIZA GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ VERİLDİ


16-06-2022
Any Image

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kadın Komisyonu üyelerine yönelik Liderlik, Yöneticilik ve Girişimcilik konulu seminer düzenlendi.

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince ilimizdeki kadın esnafa yönelik seminerler devam ediyor. Bu kapsamda Süleyman Demirel Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ertan Beceren tarafından Birlik Binası Gül Toplantı salonunda verilen seminere kadın esnaflar katıldı.

Dr. Öğretim Üyesi Ertan Beceren, bu tür seminerlerde kadınların iş ve ev hayatında başarılarının artırılmasının hedeflendiğini söyledi. Beceren, “Üzerinde durduğumuz konu girişimcilik. Ama benim için girişimcilik  ne iş yaparsanız yapın diğerlerinden farklı yapın sanatı. Bunun içinde  değişim yaratan, inovatif düşünceyle yenilik katan, bu anlamda sadece işini değil eşini de mutlu eden sadece işiyle değil evinde de mutlu olan bir girişimcilik felsefesinden bahsedeceğiz. Dolayısıyla iş açmak girişimcilik demek değildir. O yatırımcıdır. İşi açıp hane içinde başına iş açarsa o problem olur. O yüzden de girişimci anne girişimci baba girişimci evlat, hanedeki sofranın Halil İbrahim bereketine dönüşmesi için aynı dili konuşmalıdır. Girişimcilik hane içinde ve karar birimleri dediğimiz bireyler, aileler, firmalar ve devletin ahenk içinde yaşadığı aşktır. Eğer, işiniz aşka dönüşür evdeki aşkı kaybedersek, ama evdeki aşk olurda iş aşktan çıkarsa iş de eş te gitmiş oluyor. O yüzden tüm girişimci adaylarına tavsiyem işte de eşte de aşk olmasıdır” dedi.  Girişimcinin özellikleri, inovasyon, farklılık gibi başlıkların ele alındığı seminer, soru cevap şeklinde son buldu.