Esnaf Teşkilatı’ndan Emniyet Teşkilatı’na kutlama ziyareti


11-04-2023
Any Image

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 178’inci yıldönümü dolayısıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla birlikte Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı’yı ziyaret etti.

Türk Polis teşkilatının 178. Kuruluş yıldönümünü kutlayan ESOB Başkanı Ahmet Tural, “Türk Polisi geçen 178 yılda çok önemli görevler ifa etmiştir. Vatandaşın can, mal emniyeti açısından ve sükûnetin sağlanması anlamında önemli görevler üstlenmiştir. Isparta Polisimizde Emniyet Müdürümüzün şahsında ilimizde asayişin daim olması, huzurun ve güvenliğin daim olması noktasında gece gündüz demeden yoğun bir çalışma sergiliyor. Esnafımız dükkanlarını kapatıp akşam evine gittiğinde önce Allaha sonra sizlere güvenmektedir. Bu vesileyle Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Polislerimize sağlık, huzur, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum. Görevi başında şehit olan polislerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

HALKIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAKLA MÜKELLEFİZ

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı “İlimizde esnaf ile ilişkilerimizde kontak olmanız açısından sizleri burada görmek bizleri memnun etti. Bizler halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamakla mükellefiz. Burada, şehrin kendine özgü güvenlik anlayışı, vatandaşlarımızın kendi arasında barışık, huzur sevdalısı olması gerçeği var. Bu bakımdan mesaimizi daha çok toplumu bilgilendirmeye harcıyoruz. 10 Nisan teşkilatımızın doğum günü. Emniyet Hizmet sınıfındaki 1800’e yakın bu şehrin hizmetinde olan arkadaşlarımızı hatırladığınız için teşekkür ederim. Hoş geldiniz” diye konuştu. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişiyle son buldu.