İYİ PARTİ'DEN ESNAF TEŞKİLATINA ZİYARET


25-09-2023
Any Image

İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekci, parti yönetimiyle birlikte Isparta Esnaf ve  Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural ve oda başkanlarını ziyaret ederek Ahilik haftasını kutladılar.

İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, geçen hafta yoğun programı nedeniyle Ahilik Haftası kutlama etkinliklerine katılamadığını belirtti.  Esnaf ve sanatkarların piri olarak tanınan Ahi Evran’ın kültürünü yaşatmak ve sürdürmek amacıyla her yıl geleneksel olarak kutlanan Ahilik Haftası'nın Isparta’da çeşitli etkinliklerle tamamlandığını söyleyen İl Başkanı Büyükçam, Birlik Başkanı Tural'ı tebrik etti. Isparta'da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin Ahilik Haftası'nda güzel bir örnek teşkil ettiklerini söyleyen İl Başkanı Büyükçam, parti olarak ta bu haftaya önem verdiklerini söyledi.

Birlik Başkanı Ahmet Tural’da ziyaretten dolayı İl Başkanı Büyükçam ve parti teşkilatına teşekkür ederek, Ahilik geleneğini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla bu yıl 18-24  Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftasının ilimizde bu yıl daha yoğun ve coşkulu kutlandığını söyledi. Başkan Tural, esnaf teşkilatı olarak ahilik geleneğini  usta çırak kalfa ilişkisi içinde sürdüreceklerini kaydetti.  Ziyarette karşılıklı işbirliği konuları ele alındı. Bunun yanı sıra gündemine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Ziyaret iyi dilek temennileriyle son buldu.